Contributor Page
BASEAK
 
Email  |  Website  |  Articles
Contact Details
Tel: +90 212 3293030
Fax: +90 212 3293030
Sirketi
Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No.13,
River Plaza Kat 11-12, 34394 Levent, Şişli
Istanbul
Turkey
Awards
By Sahin Ardiyok, Bora Ikiler, Hazar Basar
Doğrudan Türkiye'yi başlığında barındıran ilk yaptırım yasası olan PACT Yasası, Amerikan yaptırım rejimi bakımından değerlendirildiğinde oldukça geniş yaptırımlar içeriyor.
By Sahin Ardiyok, Armanç Canbeyli, Burak Bedük
Son zamanlarda uluslararası ticaret yazılarımızda bir ilk, en yüksek, en uzun gibi ifadeleri çok kez okumaya başladınız.
By Sahin Ardiyok, Sercan Sağmanlıgil
There is no doubt that both citizens and companies have significant benefit from the digital economy. On the other hand, it is an evitable fact that it creates an open challenge for the tax authorities.
By Bora Ikiler, Armanç Canbeyli
Hal böyle olunca, yolsuzluk olgusunun oluşumunu inceleyerek uluslararası hukukun mukayeseli kaynaklarının yolsuzluk ile nasıl mücadele ettiğini değerlendirmek de önem kazanmaktadır.
By BASEAK  
On October 14th, 2019, the President of the United States of America Donald J. Trump, issued an Executive Order on Syria-related Sanctions authorizing a far-reaching set of sanctions against Turkey.
By Reşit Gürpınar
Geçtiğimiz günlerde, Rekabet Kurulu İklimlendirme – Soğutma – Klima İmalatçıları Derneği ("İSKİD") ile Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği
By Bora Ikiler, Sercan Sağmanlıgil
Geçtiğimiz ay Birleşik Devletler'in California eyaletinde büyük teknoloji firmalarını ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı.
By Evren Sesli
The Turkish Competition Authority had its final decision on the 3M case, which has been on the agenda of TCA for a long time.
By İlker Kıl
Enerji bağımsızlığını sağlayabilmedeki kritik rolü başta olmak üzere enerji güvenliğinin sağlanması ve bununla birlikte, 21. yüzyılda insanoğlunun en büyük
By Bora Ikiler, Ramiz Arslan
Hatırlanacağı üzere bu yılın başında Almanya Rekabet Otoritesi Bundeskartellamt, Facebook hakkındaki soruşturmasını neticelendirmişti.
By Sahin Ardiyok, Aslı Ak
BTK, yaptığı inceleme sonucunda Sürat Kargo'nun gönderi teslimi sırasında yalnızca ad-soyad bilgisini alıp kargoları teslim ettiğini tespit etti ve bu sebeple Sürat Kargo'ya bu hususta bir uyarı verdi.
By Burak Bedük
Önümüzdeki kasım ayında Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı tarafından düzenlenen İstanbul Bilgi Üniversitesi Rekabet Hukuku Sertifika Programının
By Reşit Gürpınar, Burak Bedük
2577 sayılı yasanın "Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ile Vergi Usul Kanununun Uygulanacağı Haller" başlıklı 31.maddesinin yaptığı yollama nedeniyle, 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri
By Dilara Yeşilyaprak
Last March, the Kingdom of Saudi Arabia introduced a new Competition Act
By Burak Bedük
Birleşik Krallık'ın üç yıl önce yola çıktığı Brexit macerası sona yaklaşıyor. Eski başbakan Theresa May, Brüksel ile yaptığı müzakereler sonucunda ortaya çıkan çekilme anlaşmasının İngiliz
Contributor's Topics
More...